Pomysł na biznes z koronawirusem

Ostatnimi dniami widzę, że wiele osób chciałoby pracować zdalnie robiąc coś ciekawego i jednocześnie podróżować albo po prostu  pracować z domu. Niektórym zwyczajnie nie chce się tracić co rano czasu na dojazd do pracy bo przecież, żeby pracować z domu wystarczy przejść z sypialni do innego pokoju i można pracować nawet w piżamie 🙂 Zainteresowanie pracą zdalną widzę szczególnie w czasie pandemii koronawirusa stąd pomysł na dzisiejszy wpis, który będę regularnie aktualizować o nowe pomysły.

Od czego zacząć?

W jaki sposób zarabiać z dowolnego miejsca na świecie? Jest na to wiele metod i to nie wymagających wielkiej inwestycji – w zasadzie wystarczy komputer, odpowiednie oprogramowanie i trochę środków na marketing (no chyba, że jesteś w stanie samodzielnie ogarnąć wiele tematów takich jak promocja w Social Media czy stworzenie strony www).

Poniżej przykłady zawodów czy prac, które można wykonywać zdalnie z dowolnego miejsca na świecie:


Update: 29 marca 2020:

1. Sklep internetowy – możesz sprzedawać co tylko przyjdzie Ci do głowy – suplementy, książki, ubrania, zdrową żywność, opony. Tutaj jednak trzeba się przygotować na inwestycje w okolicach 5-10 tys. zł już na samym początku – stworzenie sklepu, dokumentacja GIODO, promocja. Jeżeli wiesz, jak się wypromować nie wydając dużo pieniędzy to masz przewagę. Jeżeli jesteś bezpośrednim producentem, hurtownikiem czy dystrybutorem produktu poznaj franczyzę internetową.

2. Pisanie bloga – to jest ostatnio popularny sposób zarabiania, choć nie każdemu udaje się zarobić naprawdę przyzwoite pieniądze. Trzeba mieć dużo samozaparcia, żeby regularnie publikować posty i do tego muszą one mieć dużą wartość dla czytelnika. Ja wczoraj opublikowałam wpis ile kosztuje założenie bloga.

3. Tworzenie tekstów reklamowych (copywriting) – wiele firm nie radzi sobie z napisaniem haseł lub treści na stronę albo ulotkę. Za teksty zarobisz kilkaset złotych, a za dobry slogan nawet kilka tysięcy!

4. Zdalny nauczyciel – jesteś dobry w matematyce, fizyce lub w innych przedmiotach? Możesz spokojnie prowadzić zdalne korepetycje za pomocą Skype.

5. Grafika – jeśli masz jakiekolwiek zdolności rysowania lub znasz dobrze Photoshopa, możesz spróbować robić projekty graficzne. Za dobry projekt strony www lub folderu reklamowego możesz dostać ok. 2-5 tysięcy złotych

6. Tłumaczenia językowe – może warto sprawdzić w Turbo Tłumaczenia czy akurat nie potrzebują tłumaczy? A jak nie, to zawsze warto się gdzieś ogłosić samodzielnie – zapotrzebowanie na tłumaczy jest ogromne

7. Wirtualny asystent – polega to na tym, że wykonujesz dla jakiegoś przedsiębiorcy (albo zwyczajnie zapracowanej mamy trójki dzieci) wszystko to, na co oni nie mają czasu np. pisanie pism i maili, wyszukiwanie informacji w internecie, tworzenie baz danych, poszukiwanie klientów i podwykonawców, załatwianie spotkań, rezerwacja lokali, planowanie podróży itp.

8. Programowanie – jeśli jesteś umysłem ścisłym, możesz nauczyć się języków html, php, css lub innych i zacząć tworzyć strony bądź aplikacje mobilne. Programiści zarabiają bardzo dużo – od kilku do kilkudziesięciu tysięcy za projekt.

9. Prowadzenie kanału na YouTubie z poradami dotyczącymi dowolnej dziedziny – oczywiście, aby zacząć zarabiać, trzeba mieć sporą oglądalność i najlepiej jakiś własny produkt lub blog. W ostateczności czekać na propozycje reklamodawców 😉

10. Edycja/montaż filmów – możesz montować filmy reklamowe, teledyski, nagrania z wesel albo filmy na YouTube


Jeżeli masz jakieś pomysły na biznes w czasie pandemii koronawirusa zarówno przez Internet jak i stacjonarne – napisz do mnie a uwzględnię w następnym wpisie.


Szukasz specjalisty w branży internetowej do pomocy w reklamie Twojego biznesu – zapraszam do skorzystania z formularza kontaktowego poniżej.